Підготовка поверхні стелі перед фарбуванням в ремонті квартири
За словами експерта, підготовка до фарбування стелі в ремонті квартири займає 70% від обсягу всіх робіт. Це вимагає терпіння, але тільки так можна отримати результат високої якості. У квартирі стеля повинна бути перефарбована не як прийнято вважати, кожні п'ять років, але навіть частіше.
Фарбу треба вибирати в одному із спеціалізованих магазинів фарби, щоб вибрати валики з телескопічною ручкою, а також необхідно мати міцну драбину або подіум. Грунтовка стелі призначена для щільного прилипання поверхні пористої штукатурки при вирівнюванні. При істотних порушеннях рівня стелі найкраще використовувати гіпсові плити. Необхідно звернути увагу на матеріал стелі: бетон, цегляна кладка, штукатурка або гіпсокартон. Первинні шари потрібно, використовувати простий полімер (латекс) покриття. Шпаклівка з мармуровим наповнювачем використовується для нанесення остаточного шару перед фарбуванням.
Матовий або глянцова фарба?
Поверхні стелі повинні бути відшліфовані наждачним папіром.Глянцеві поверхні мають деякі недоліки. Один з них - поверхню фарби акцентує дефекти. Матова фарба приховує дефекти поверхні, тому вони високо цінуються малярами, найкраще підходить для стелі та інших інтенсивно освітлюваних поверхонь під забарвлення. Фахівці рекомендуюь для стельових робіт фарби фірми CROWN Vinyl Matt Emulsion, КОРОНА, фірма Clean Екстремальні DULUX фірми Durable Flat Matt. Це надзвичайно високоякісні фарби, що володіють блискучою білизною, створюють рівномірне покриття поверхні стелі.
Одним з найбільш важливих питань, перш ніж почати фарбувати стелю, скільки фарби вам потрібно. Наприклад, ваша площа стелі 45 квадратних метрів, на стелю такої площі буде потрібно близько 5 літрів фарби. Якщо фарбувати у два шари, кількість, помножене на 2 (отримують 10 л).
Підготовка перед фарбуванням дуже важлива. Всі меблі повинні бути віднесені. Якщо немає, то вона повинна бути накрита, а підлога покрита листами. Якщо на стелі добре збереглася стара фарба, вона повинна бути шорсткою (чистою губкою витирайте пил вологою ганчіркою). Якщо фарба погано збереглася, '' необхідно видалити у всіх місцях, де вона відшарувалася. Грунтування проводиться ґрунтовкою глибокого проникнення, який забезпечує хорошу адгезію з поверхнею стелі і покриття, захищає поверхню від пилу. Далі - тріщини і горбики закладаються будівельної мастикою. Більш глибокі тріщини можуть бути закладені гіпсовою штукатуркою. Ці ділянки повинні бути ретельно відшліфовані. Додавання барвників буде здійснюватись тільки тоді, коли шпаклівка повністю висихає і набуває білого кольору.
При шліфуванні використовують для чищення сітку. Вона є незамінним інструментом і для шліфування з допомогою електричної машини для шліфування. Щоб виявити всі нерівності, досвідчені майстри використовують потужні освітлювальні прилади. Коли вся поверхня полірується - легко видаляється пил зі стелі. Тільки після повного висихання підготовленої поверхні можна наносити перший шар фарби.